3 kwiecień 2024

Oleśniccy policjanci zatrzymali grupę szczęściu mężczyzn, którzy włamywali się do mieszkań i domów na terenie województwa dolnośląskiego

fot. KPP w Oleśnicy
Policjanci Wydziału Kryminalnego Oleśnickiej Komendy zatrzymali sześciu obywateli Gruzji, którzy w marcu na terenie województwa dolnośląskiego dokonali kilku włamań do domów i mieszkań. Zatrzymani usłyszeli zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała między innymi kradzieże z włamaniami do domów. Wszyscy zatrzymani decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

W minionym tygodniu do dyżurnego oleśnickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że dwóch mężczyzn próbuje się włamać do będącego w budowie budynku. Policjanci niezwłocznie zjawili się na miejscu wskazanym w zgłoszeniu. Podczas przeszukiwania terenu budowy nie ujawniono żadnych osób, lecz widoczne było uszkodzenie rolety okiennej oraz paneli ogrodzeniowych. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że na monitoringu widać trzech mężczyzn, którzy podjechali pod dom zielonym samochodem marki Honda, lecz przed przybyciem mundurowych oddalili się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze po ustaleniu, jakim pojazdem mogą poruszać się sprawcy włamań, niezwłocznie rozpoczęli przeszukiwanie terenu. Dzięki wnikliwym działaniom oleśnickich policjantów udało się zatrzymać pojazd, który widziany był na miejscu zdarzenia. W samochodzie znajdowali się trzej mężczyźni, którzy rysopisem pasowali do widzianych na monitoringu sprawców włamania.

W toku prowadzonych dalszych czynności przez policjantów pionu kryminalnego ustalono, że na ternie Miasta Wrocław mieszka trzech obywateli Gruzji którzy są powiązani z kradzieżami z włamaniem do mieszkań na terenie województwa dolnośląskiego. Wykonane na miejscu czynności pozwoliły funkcjonariuszom zatrzymać te osoby oraz odzyskać część skradzionych rzeczy.

Dzięki wnikliwej pracy oleśnickich policjantów obecnie udało się udowodnić zatrzymanym mężczyznom kilka włamań dokonanych na terenie województwa dolnośląskiego. W związku z popełnionymi kradzieżami z włamaniami na terenie kilku powiatów oraz faktem, że takich dokonanych przestępstw mogło być więcej, policjanci z prokuraturą złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie dla szczęściu mężczyzn. Sąd Rejonowy w Oleśnicy przychylił się do wniosku i za popełnienie przestępstwa brana udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu kradzieże z włamaniami orzekł trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

st.asp. Bernadeta Pytel

Oficer Prasowy KPP Oleśnica

2024-11-15 18:00
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki,...