5 kwiecień 2024

Przywłaszczony portfel schował pod stertą ubrań w swoim mieszkaniu

zdjęcie: Przywłaszczony portfel schował pod stertą ubrań w swoim mieszkaniu / fot. KPP w Oleśnicy
fot. KPP w Oleśnicy
Bierutowscy policjanci zatrzymali 29– letniego mężczyznę, który odpowie za przywłaszczenie portfela, w którym znajdowała się banknoty w kwocie 400 euro oraz karty i dokumenty. Teraz mieszkańcowi powiatu oleśnickiego może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zgłosiła się kobieta, która poinformowała,że na ternie Miasta Bierutów musiała zagubić portfel. Nie pamięta gdzie dokładnie mógłby jej wypaść ale np. pewno w tej miejscowości. W portfelu znajdował się pieniądze w kwocie 400 euro, karty oraz dokumenty.

Po otrzymaniu zgłoszenia oleśnicki dyżurny przekazał informację policjantom pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Bierutowie, którzy niezwłocznie rozpoczęli działania. Pomimo że obszar do przeszukania był duży funkcjonariusze szybko ustali, kto przywłaszczył portfel.

Policjanci udali się w miejsce zamieszkania potencjalnego sprawcy przestępstwa. Po przybyciu na miejsce ustali, że jest to 29-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do przywłaszczenia tego portfela i wyciągnął go spod sterty ubrań. Natomiast banknoty miał już w swoim portfelu.

Dzięki szybkim działaniom bierutowskich policjantów portfel z całą zawartością trafił w ręce właścicielki. Natomiast mieszkaniec powiatu oleśnickiego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał. Według kodeksu karnego mężczyzna za swój czym może usłyszeć kare nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

st.asp. Bernadeta Pytel

Oficer Prasowy KPP Oleśnica

2024-11-15 18:00
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki,...